ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Jak hra probíhá a jak funguje šifrování?

Cílem hry je postupně plnit úkoly, které se nacházejí na jednotlivých stanovištích, a tak procházet celou hrou. Úkoly mohou být různého typu od klasických šifer (Morseovka, abeceda, atd.) až po úkoly, kde je potřeba zapojit svůj důvtip, inteligenci a někdy možná i interakci s cizími lidmi. Řešením každého úkolu je pozice, kde se nachází další stanoviště.


Bude hra probíhat v konkrétním časovém okně nebo je možné hrát kdykoliv?

Po registraci obdržíte informaci s lokací, kde si vyzvednete Cestovatelský balíček. Ten obsahuje několik předmětů potřebných pro hru. Tyto předměty vám zůstanou jako suvenýr. Po obdržení Cestovatelského balíčku je hra přístupná 24/7. Záleží tedy na vás, zda si lokace užijete ve dne nebo v noci.

Kde se hra bude konat a jakým způsobem se dostanou hráči ke startovnímu bodu?

Hra se koná ve veřejném prostoru Nového Jičína a jeho blízkém okolí. Celková trasa měří minimálně 6 kilometrů. Trasa se však může prodloužit podle zvoleného postupu zúčastněných. 

Budou poskytnuty nějaké nápovědy či pomoc, pokud se tým zasekne na nějaké šifře nebo úkolu?

Každý získaný úkol nebo předmět obsahuje jeden QR kód s nápovědou. Příliš mnoho nápověd však způsobí menší zážitek ze hry. 

Jaké vybavení nebo technologie jsou zapotřebí pro úspěšné absolvování hry?

Ke hře je potřeba alespoň jeden mobilní telefon s dostatečně nabitou baterií, datovým připojením a čtečkou QR kódů.  Dále je doporučeno vzít si pevnou obuv, některé lokace bývají obtížněji dostupné. 

Jaké jsou doporučené věkové limity nebo jsou vhodné pro všechny věkové kategorie?

Doporučený věk pro pozitivní průběh hry je od 10 let. Obtížnost jednotlivých úkolů je střední až náročná, vždy však na úrovni základní školy. Pro mladší děti hra vhodná není.

Můžu se hry účastnit vícekrát, nebo je po prvním absolvování konečná?

Účast ve hře je možná pouze jednou.

Bude hra probíhat za všech povětrnostních podmínek nebo existuje náhradní termín v případě nepříznivého počasí?

Hra probíhá ve veřejném prostoru. Záleží tedy pouze na vás, jakou dobu si pro vaše zážitky vyberete.

 

Budou úkoly zahrnovat nějaké interakce s místními obyvateli nebo obchody?

Před hrou obdržíte Cestovatelský balíček, který obsahuje předměty potřebné ke hře. Dále budete potřebovat mobilní telefon. V průběhu hry se také může stát, že narazíte na překážky, kdy se neobejdete bez pomoci místních obyvatel. Podrobnosti o začátku hry se nacházejí v Cestovatelském balíčku.

Close Zoom